Savunma

Savunma


Türkiye, tarih boyunca medeniyetlerin kavşak noktasında olmuş ve bu nedenle pek çok bölgesel ve hatta dünya çapındaki anlaşmazlıklar ile uğraşmak zorunda kalmıştır. Ancak, bölgedeki dengeleri değiştirmeye yönelik tehditler muhtemelen bugün algılanan kadar güçlü olmamıştır.

Her tür hasımlık ve potansiyel düşmanlarla çevrelenmiş zorlu bir komşuluk ilişkileri içerisinde yaşamak durumunda olan Türkiye, bölgesindeki hassas güç dengesini muhafaza edecek güçlü ve modern silahlı kuvvetlere sahip olma ihtiyacı duymuştur.

Türkiye, halen NATO içerisinde ABD’nden sonra ikinci en büyük silahlı kuvvetlere sahiptir ve bu maksatla gelecekteki birkaç yıl içerisinde milyar dolarlar seviyesinde harcama yapmayı planlamaktadır. Türkiye, Taarruz Helikopterlerinden Elektronik Harp Sistemlerine ve Ana Muharebe Tanklarından Lazer Güdümlü Bombalara kadar pek çok şeye sahip olmayı planlamaktadır.

Türkiye, savunma sanayinde faaliyet gösteren ve uluslararası satışlarını arttırma çabasındaki şirketler için çok uygun ve ilgi duyulan bir ülke olmuş ve olmaya devam etmektedir. Ancak, sadece en iyi ürünlere sahip ve yurt içi üreticilerle işbirliği yapmaya istekli ve bunun yanı sıra yurt içinde en iyi hizmet desteğini sağlayabilen şirketler bu konuda başarılı olabilecektir. Target A.Ş., pek çok savunma sanayi şirketine Türkiye’deki müşterileri ile olan ilişkilerinde yardımcı olmuş ve bu şirketlerin başarılı olmalarını sağlamıştır.

Target A.Ş., elektro-optik cihazlardan köprü üstü simülatörlerine ve yüksek süratli anti-radyasyon füzelerinden üniversal test sistemlerine kadar hemen her tür ürün yelpazesine sahip dünyadaki bazı en büyük savunma sanayi şirketleri de dahil olmak üzere pek çok şirketi çeyrek asırdan daha fazla bir süredir başarı ile temsil etmekte ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Target A.Ş.’nin savunma sanayi ile ilgili uzmanlık alanının çok geniş bir çeşitliliği kapsadığını söylemek gereksiz sayılabilir.

Kurulduğu 1975 yılından beri Target A.Ş., savunma sanayi şirketlerine günde 24 saat benzersiz hizmet sunan bir şirket olması sonucu çok profesyonel, hemen tepki veren, gecikmeksizin işin gereğini yapan, ahlak kurallarına uyan ve bütün bunların üzerinde her yönü ile etkin bir şirket olarak tanınmayı sağlamıştır.

Müşteri memnuniyetini sağlamaya yönelik kendini adamışlıktan ödün vermemeye özen gösteren ve bunu geçen 28 yıllık süreç içinde başarısının kilit taşı yapan Target A.Ş., Türkiye’de iş yapmak isteyen büyük yabancı şirketlerin istekleri neticesi sayıları devamlı artan bu şirketlerle çalışmak ayrıcalığını yaşamaktadır. Uzun seneler boyunca aile benzeri bir ilişki içinde işbirliği yapılan ve tatmin olan şirketlerin verdiği mükemmel referanslar ve bu şirketler bireylerinin diğer şirketler bireylerine söylediği övgü dolu sözler neticesi, Target A.Ş. ile çalışma isteğinde bulunan savunma sanayi şirketleri sayısı devamlı olarak artmaktadır.

Target A.Ş., müşterilerine yaklaşım şeklinden, misafirlerine gösterdiği ilgiye kadar hemen her şeyi ile diğer şirketlerden farklı olma gururunu taşımakta, ülke ve halkı yabancılar tarafından sevilirse onların tekrar Türkiye’ye iş için olduğu kadar tatil için de gelmek isteği duyacağı gerçeğinden hareketle dünyaca ünlü Türk misafir severliğinin mükemmel örneklerini vermektedir.